You are currently viewing Menopauza? Naturalnie

Menopauza? Naturalnie

Menopauza, klimakterium, przekwitanie, nieunikniony czas w życiu dojrzałej kobiety.

O tym jakie są objawy menopauzy pisałam szerzej tutaj. Wiele z nich niepokoi. Wzbudza lęk, bezradność. Jednocześnie menopauza jest wciąż tematem tabu. Wiele kobiet nie wie co faktycznie jest wynikiem zmian typowych dla tego okresu życia. A co powinno już niepokoić. Często nie nie wiedzą jak przygotować się do tego czasu. Co wpływa na pojawianie się i wzmaganie konkretnych dolegliwości. A czemu można zapobiegać, czasem prostymi sposobami.

Do menopauzy warto się przygotować

Możemy  wiele zrobić, aby zmiany okołomenopauzalne nastąpiły jak najpóźniej i z jak najmniejszymi konsekwencjami.

To, co jest dobre dla cyklu, jest także dobre dla naszego zdrowia.

Dlatego zachęcam do stosowania diety zgodnej z cyklem (e-book do pobrania ) i systematycznego wysiłku w utrzymanie dobrej kondycji ciała.

Właściwa dieta bogata w fitoestrogeny i polifenole oraz utrzymanie kondycji i ruch na świeżym powietrzu. Proste sposoby dają najlepsze efekty.

Jak się przygotować do okresu menopauzy?

Dbaj o płodność od dojrzewania przez cały okres jej funkcjonowania .

Nie stosuj antykoncepcji hormonalnej.

Odżywiaj się zgodnie z cyklem.

Utrzymuje właściwy poziom substancji kluczowych dla cyklu: witaminy D3, A, C , E oraz z grupy B.

Dbaj o układ moczowo-płciowy właściwą higieną i dietą przeciwzapalną.

Suplementuj sprawdzonymi preparatami.

Dbaj o kondycję i aktywność fizyczną.

Kontroluj masę ciała.

Regularnie wykonuj podstawowe badania krwi, cukru, cholesterolu, tarczycy.

Zapraszam na konsultacje, podczas których omówimy i ustalimy najlepsze dla Ciebie zalecenia i wskazówki. Otrzymasz też dodatkowe materiały, które przygotowałam dla moich klientek.

Jeśli ten temat wydaje Ci się jeszcze odległy, poleć kontakt do mojej poradni mamie, krewnej, znajomej. Nie wahaj się. Razem przełamiemy temat tabu, aby kobiety mogły zdobyć wiedzę i pomoc. Zapraszam do mojej poradni

Dary natury naszym wsparciem

Jestem zdania, że w naturze mamy rozwiązania na wszystkie nasze dolegliwości. Tylko nie wszystko znamy i nie o wszystkim wiemy. Dziś możemy się cieszyć z odkrycia naszych menopauzalnych sprzymierzeńców, zastępujących brakujące hormony.

To fitoestrogeny, fitosterole czy izoflawony 🙂

Chyba większość kobiet słyszała o izoflawonach sojowych.

Ale czy znasz takie rośliny jak moringa, pochrzyn dziki, dzięgiel, pluskwica groniasta, ashwagandha, ostropest plamisty, czerwona koniczyna czy przywrotnik?

To bogactwo natury dające wsparcie szczególnie w okresie klimakterium. Mieszanki ziołowe, suplementy od sprawdzonego producenta, odpowiednio dobrane stanowią nasze koło ratunkowe.

Na spotkaniu ze mną otrzymasz konkretne wskazówki i dostęp do materiałów edukacyjnych, z których skorzystać według swojej potrzeby.

Zapraszam do mojej poradni

 

Dodaj komentarz