Dorota Hołubecka

Obserwacje Cyklu
Klucz do zdrowia i skutecznego planowania rodziny​

Stawiasz na zdrowy styl życia? Szukasz skutecznej i ekologicznej metody planowania rodziny? Chcesz lepiej zrozumieć siebie, zadbać o zdrowie i tryb życia zgodnie z Twoim cyklem miesiączkowym? Chcesz mieć pewność kiedy jesteś płodna, a kiedy nie i wykorzystać tę wiedzę dla swoich planów.

Obserwacje Cyklu Ebook Mockup

Czym są

Obserwacje Cyklu

Coraz więcej kobiet odkrywa, że obserwacja i śledzenie swojego cyklu menstruacyjnego może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Niezależnie od tego, czy planujesz zajście w ciążę, czy po prostu chcesz lepiej zrozumieć swoje ciało, regularna obserwacja cyklu menstruacyjnego może być przydatna. 

 Świadomość płodności, brak skutków ubocznych, lepsze zrozumienie zdrowia kobiety, wzmacnianie więzi partnerskiej oraz aspekty ekologiczne i oszczędności finansowe są głównymi zaletami tej metody planowania rodziny. Dlatego warto zainteresować się tą skuteczną i naturalną metodą gospodarowania płodnością.

Oddaję w Twoje ręce jedyny taki podręcznik, który wprowadzi cię krok po kroku w tajniki obserwacji cyklu. Zrozumiesz sygnały wysyłane przez Twoje ciało. Nauczysz się je rozpoznawać i interpretować według sprawdzonej metody rozpoznawania płodności. Już w pierwszym cyklu będziesz wiedziała kiedy kończy się okres płodności i zaczyna pewna niepłodność.

Dlaczego warto

zrozumieć cykl i rozpocząć obserwacje?

Lektura tego e-booka wprowadzi Cię w temat obserwacji cyklu miesiączkowego. Znajdziesz w nim wiele informacji i wskazówek jak obserwować płodność i jakie korzyści możesz wynieść ze znajomości swojego cyklu. E-book poprowadzi cię krok po kroku przez tajniki cyklu i zasady metodę objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia.  Odpowie na wiele pytań, które być może Ci towarzyszą.

Co zyskasz

Po lekturze e-booka:

Czego się nauczysz

Podczas lektury e-booka dowiesz się:

Kluczowe zagadnienia

Co znajdziesz
w e-booku

W e-booku znajdziesz wyjaśnienie, czym są wskaźniki płodności, jak je obserwować i rozróżniać ich zmiany.

Grafiki opisujące kartę cyklu, instrukcje jak prawidłowo i czytelnie wpisywać symptomy zaobserwowane w ciągu dnia.

Opisy i definicje pozwalające w precyzyjny sposób określać fazy cyklu.

Wyjaśnienia zasad obowiązujących w metodzie, co stanowi o jej wartości i skuteczności.

Schematy, objaśnienia oraz autentyczne zdjęcia śluzu wydzielanego przez szyjkę macicy,  będącego ważnym symptomem płodności.

Rady i wskazówki jak na co dzień wykorzystać wiedzę na temat obserwacji cyklu w skutecznym planowaniu rodziny, funkcjonowaniu w zgodzie z cyklem. Jak zadbać o zdrowie prokreacyjne i kiedy zasięgnąć porady lekarza. Jak radzić sobie z trudnościami w stosowaniu naturalnego planowania rodziny.

BONUSY

Bonusy przy zakupie e-booka

Workbook

do pobrania w PDF, a w nim:

Dostęp do aplikacji CTLife.eu

4 miesiące gratis, po zgłoszeniu uczestnictwa w moim kursie, po to by:

20 minutowa konsultacja

w mojej poradni online w wybranym przez Ciebie terminie:

Pobierz fragment

Zapisz się do newslettera!

Otrzymasz fragment poradnika „Obserwacje Cyklu kluczem do zdrowia i skutecznego planowania rodziny”.
Wpisz imię oraz adres e-mail, a na Twoją skrzyknę prześlę fragment e-booka.

Zadbaj o siebie

Zapraszam do zakupu e-booka.
Zobacz jakie bonusy zawiera.

Po zakupie produktu otrzymasz:

O Autorce

Dorota Hołubecka

Certyfikowany nauczyciel NPR
Instruktorka metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia, doradca życia rodzinnego.

moja historia

NPR odkryłam jako młoda dziewczyna w wieku 19 lat. Nauczyłam się prowadzenia obserwacji, korzystając z dwóch książek dr. Włodzimierza Fijałkowskiego.

Gdy rok później wychodziłam za mąż, miałam już obserwacje z kilku cyklu. Prowadzenie obserwacji było dla mnie fascynujące. Od początku czuliśmy się bezpiecznie w kwestii planowania rodziny. Pierwsze dziecko poczęło się zgodnie z tym planem, rok po ślubie.

Znajomość fizjologii płodności dawała mi zawsze poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Po urodzeniu drugiego dziecka chciałam bardzo moją wiedzę usystematyzować i przekazywać ją dalej, aby inne kobiety mogły żyć i planować rodzinę w sposób świadomy, wolny i zdrowy. Ukończyłam Studium Poradnictwa Rodzinnego. Od tamtej pory cały czas jestem zaangażowana w promocję i rozpowszechnianie wiedzy o naturalnych metodach rozpoznawania płodności.

Moje doświadczenie

W 1995 roku ukończyłam Studium Poradnictwa Rodzinnego i uzyskałam dyplom nauczyciela metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia, a w 2011 dyplom instruktorski.

Od początku pracowałam w poradni rodzinnej, ucząc narzeczonych i pary małżeńskie obserwacji cyklu. A od momentu ukończenia kursu instruktorskiego, wraz z zespołem instruktorskim prowadzę zajęcia oraz egzaminy na kursach przygotowujących nowych nauczycieli, szkolenia dla aktywnych nauczycieli oraz zajęcia z metody na Studiach Nauk o Rodzinie.

Od 2007 roku działałam w formie online na kilku portalach społecznościowych, w tym grupach na Facebooku, udzielając porad w kwestiach obserwacji cyklu i wspierania zdrowia prokreacyjnego.

Od 2008 roku jestem w zarządzie dolnośląskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli NPR, pełnią funkcję sekretarza.

Od marca 2021 prowadzę własną poradnię online.

Potrzebujesz więcej informacji?

Często zadawane pytania

Jeśli masz pytania i wątpliwości przed zakupem e-booka, zajrzyj najpierw tutaj. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi, skontaktuj się ze mną proszę na kontakt@nprdlakazdego.pl. Chętnie Tobie  pomogę!

Szczera odpowiedź brzmi „NIE”. Sam e-book nie wystarczy do tego, aby pewnie i skutecznie stosować metodę podwójnego sprawdzenia w każdej sytuacji. Ponieważ organizm to nie maszyna działająca zawsze tak samo. Dlatego czasem potrzebna jest konsultacja w poradni NPR.

 Ale kupno e-booka zaoszczędzi Ci czasu i wysiłku na szukanie informacji, naukę metody z różnych, czasem niepewnych źródeł.

NIE. Kalendarzyk małżeński to historyczna metoda polegająca na wyliczaniu dnia owulacji na podstawie długości poprzednich cykli. 

Współczesne metody rozpoznawania płodności opierają się na codziennej obserwacji wskaźników płodności. Nie ma w nich przewidywania płodności.

Możesz przeczytać o mitach NPR tutaj.

Istnieje coś takiego jak skuteczność przy idealnym stosowaniu i skuteczność praktyczna. Przy idealnym stosowaniu metody wskaźnik Pearla wynosi 0,2-0,8.

Od czego zależy skuteczność metody szerzej w e-booku.

Tak. Osoby, które zakupią e-booka otrzymają 20 minut konsultacji gratis.

Poznaj moje Recenzentki

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Alicja Gierlak

Nareszcie e-book, który traktuje cykl miesiączkowy w sposób holistyczny, co jest dla mnie osobiście bardzo ważne, aby łączyć w pracy zawodowej wiedzę z różnych dziedzin, by móc jeszcze lepiej służyć drugiemu człowiekowi.

Dorotę miałam przyjemność poznać w czasie pandemii. To profesjonalistka, a przede wszystkim ciepła kobieta łamiąca stereotypy czym jest obserwacja cyklu i czemu ma służyć.

Czytając e-booka, dowiesz się nie tylko, jak przebiega cykl miesiączkowy, jakie są wskaźniki płodności, a przede wszystkim jak zadbać o swoją kobiecość. To podróż w poznanie swojego ciała i zaproszenie do traktowania go z czułością i dbałością. Pozycja ta daje konkretną wiedzę jak wykorzystywać potencjał kobiecości dzięki obserwacji, a także co robić, aby zadbać o płodność i zdrowie.

Ilość zawartej wiedzy w e-booku zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie, co sprawiło, że czyta się go jednym tchem. Za co jestem najbardziej wdzięczna Dorocie, że pokazała, jak ważne dla płodności i samopoczucia kobiety jest żywienie i zadbanie o sferę emocjonalną.

Z całego serca polecam E-book Doroty. Każda kobieta powinna go przeczytać, aby móc żyć w zgodzie ze swoją kobiecością.

Pamiętaj! Bez Ciała nie ma Ciebie. Bez Ciebie nie ma Ciała! 

Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk, Psychotraumatolog, Terapeuta

Facebook 

Instagram

Anka Hostyńska

To było moje pierwsze podejście do obserwacji śluzu dzień po dniu w trakcie cyklu. Na szczęście wszystko w ebooku było opisane w tak prosty i zrozumiały sposób, że pomimo początkowych wątpliwości, obserwacja okazała się ciekawym doświadczeniem, wręcz przygodą z odkrywaniem swojego ciała i zmienności w trakcie cyklu. 

Część merytoryczna ebooka również pozytywnie mnie zaskoczyła. Pomimo, iż wydawało mi się, że wiem już dużo o cyklu, to jednak dowiedziałam się wiele nowego.

Facebook

YouTube

WWW

Angelika Knop

Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy autorki, ale także tego, że w taki zrozumiały sposób wyjaśnia tak skomplikowane procesy, które zachodzą w naszych, kobiecych organizmach. Bardzo żałuję, że z tą wiedzą nie wychodzimy ze szkoły.

Niestety muszę przyznać, że dopiero w wieku 32 lat zrozumiałam, jak działa mój organizm i jakie procesy w nim zachodzą i to wszystko dzięki temu ebookowi.

Jako osoba z niewielką wiedzą na temat naturalnego planowania rodziny szukałam książki, która mogłaby mi pomóc zrozumieć zawiłości mojego ciała i cyklu miesiączkowego bez medycznej wiedzy na ten temat.

Istotne było dla mnie to, aby otrzymać coś więcej niż suchy tekst. Doceniam praktyczne aspekty, takie jak wypełnianie karty cyklu, co okazało się być przydatne i wzbogacające.

Ogromną zaletą tej pozycji są ilustracje, które pomagają zrozumieć i zobaczyć jak w praktyce to wszystko wygląda.

Jestem pod ogromnym wrażeniem bogatego doświadczenia autorki oraz umiejętności przekazania skomplikowanych procesów w tak zrozumiały sposób.

Ten ebook jest praktycznym przewodnikiem, który krok po kroku przeprowadza nas przez cały proces. Zaczyna od przygotowania do obserwacji cyklu, przechodzi przez dokładne omówienie jego faz, a kończy na objaśnieniu metody objawowo-termicznej. Szczególnie moją uwagę zwróciły także porady dotyczące dostosowywania aktywności fizycznych, diety czy nawet życia społecznego do różnych faz cyklu. Uważam, że bardzo niewiele mówi się na ten temat, a my kobiety same często nie wiemy, jak działa nasz organizm, przez co nie potrafimy dopasowywać swoich aktywności i zadań do faz cyklu. Byłam zaskoczona jak ciało i umysł są ze sobą powiązane i zrozumiałam, jak można lepiej wykorzystać tę wiedzę w codziennym życiu.

Jako osoba początkująca w tym temacie, byłam zaskoczona, jak wiele zrozumiałem. Książka jest napisana językiem łatwym do zrozumienia, a zawarte w niej informacje są przedstawione krok po kroku, co ułatwia śledzenie i zrozumienie. Szczególnie dla takiego laika jak ja, „Obserwacje cyklu” to znakomite źródło informacji o cyklu menstruacyjnym i naturalnym planowaniu rodziny. Autorka skutecznie przekazuje złożone informacje w sposób, który jest łatwy do zrozumienia i zastosowania w praktyce.

Ta książka to świetny start dla każdego, kto chce zrozumieć swoje ciało i nauczyć się świadomego podejścia do zdrowia reprodukcyjnego. Polecam ją każdemu, kto szuka prostej, ale wszechstronnej wiedzy na ten temat.

Grafikadlalaika

Instagram Tik Tok  YouTube Blog

Daria Podgórska

E-book „Obserwacje cyklu, klucz do zdrowia i skutecznego planowania rodziny” to pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety, która chce lepiej poznać swoje ciało i nauczyć się świadomie zarządzać swoim zdrowiem i płodnością.

Pierwsze wrażenie:

Już na pierwszy rzut oka e-book zachwyca piękną szatą graficzną i dopracowanymi zdjęciami. Profesjonalny wygląd sprawia, że czytelnik od razu czuje się w nim komfortowo i z przyjemnością zagłębia się w jego treść.

Zawartość:

Autorka w rzetelny i wyczerpujący sposób wyjaśnia, jak obserwować swój cykl, aby móc świadomie zarządzać swoją płodnością. E-book zawiera również wiele praktycznych wskazówek dotyczących naturalnego planowania rodziny,

Język i styl:

Tekst jest napisany prostym i klarownym językiem, zrozumiałym nawet dla osób bez medycznego wykształcenia. Autorka unika fachowego żargonu, a skomplikowane zagadnienia tłumaczy w przystępny sposób.

Dodatkowe atuty:

E-bookowi towarzyszy workbook, w którym znajdziesz:

 • Tabela statystyczna
 • Checklisty prowadzenie obserwacji
 • Karta cyklu
 • Tabela z zasadami metody 
 • Metody

Dodatkowo, autorka e-booka oferuje możliwość konsultacji online, podczas której możesz:

 • Omówić swoje obserwacje
 • Zadać pytania
 • Uzyskać indywidualne wskazówki

Podsumowując:

E-book „Obserwacje cyklu, klucz do zdrowia i skutecznego planowania rodziny” to kompleksowy pakiet, który pomoże Ci:

 • Lepiej poznać swoje ciało
 • Nauczyć się obserwować swój cykl
 • Zrozumieć swoje potrzeby
 • Świadomie zarządzać swoim zdrowiem i płodnością

Piękna szata graficzna, rzetelna treść, przystępny język, workbook i możliwość konsultacji online sprawiają, że e-book ten jest pozycją obowiązkową dla każdej kobiety.

Centrum Edukacji i Animacji Alee Frajda

YouTube

Karolina Garbacz

Jest mi bardzo miło, że mogłam przeczytać ebook Doroty. Można by pomyśleć po co mi teraz już jako mamie taka wiedza a jednak… Gdy dowiedziałam się, że e-book już jest to z chęcią zasiadłam do czytania. 

Dorotę poznałam online 😊 ciepła, serdeczna kobietka z ogromnym sercem dla drugiego człowieka 😊 ja mówię, że to anioł i wiem, że się nie mylę.

Ebook to potężna dawka wiedzy. Każda kobieta i tak naprawdę nie tylko kobieta powinna go przeczytać. Ale to właśnie nam ma pokazać jak ważna jest obserwacja samej siebie, swojego cyklu, tego jak się zmienia nasz organizm, nasze ciało, my.. tak jak to napisała Dorota – monitoring cyklu pozwala wsłuchać się w nas same. 

To jednak nie wszystko. Dostajemy tu krok po kroku informacje jak zacząć prowadzić obserwacje cyklu, jak je kontynuować i sprawdzać, co jest ważne i dlaczego. 

Dieta, sen, stres, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu i tu się sama zatrzymałam na dłużej..

Wszyscy wiemy, że to bardzo ważne, ale nie zawsze zwracamy na to uwagę. Cykl miesiączkowy, naszą płodność zależą też od tego jak na co dzień dbamy o Siebie. 

I ja każdego dnia pomagając ludziom w zadbaniu o zdrowie też te aspekty poruszam.

Czytam i sama żałuję że kiedyś takiej wiedzy nie miałam…

Dlatego tym bardziej cieszę się, że Dorota napisała tak piękny e-book  i będę sama polecała go wszystkim moim kobietom aby go przeczytały. Nasze zdrowie jest najważniejsze. Obserwacja Siebie, płodność, hormonalność to podstawa szczęśliwego życia i stworzenia zdrowej rodziny. Kobieta powinna czuć się piękna nie tylko na zewnątrz ale i w środku ♥️

Dorotko dziękuję!

Facebook

Monika Małecka-Holerek

Gorąco polecam e-book Doroty Hołubeckiej pt. „Obserwacje cyklu. Klucz do zdrowia i skutecznego planowania rodziny.”

Powód, dla którego ta książka mnie zainteresowała, to jej tematyka. Wiedza dotycząca fizjologii cyklu kobiecego i umiejętność rozpoznawania sygnałów płynących z własnego ciała, to ogromna wartość.

Znajomość wskaźników płodności jest podstawą planowania rodziny w zgodzie z naturą. Daje też możliwość lepszego zrozumienia swojego cyklu. Ponadto świadomość tego co prawidłowe, uwrażliwia na objawy patologiczne.

Drugi powód, dla którego zdecydowałam się przeczytać ten e-book, to osoba Autorki. Dorota jest wieloletnim, doświadczonym nauczycielem i instruktorem metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia. Ma wiele do przekazania w tej tematyce i robi to merytorycznie oraz interesująco.

Logiczny układ treści – od podstaw fizjologii, przez zasady obserwacji i ich zapisu do reguł
stosowania w celu regulacji poczęć – ułatwia czytanie i zrozumienie. Bardzo ważny jest rozdział poruszający problemy i trudności mogące pojawić się w trakcie nauki i stosowania metody oraz przedstawiający korzyści i zalety takiego stylu życia.

Książkę dobrze się czyta, ponieważ krok po kroku
wprowadza w tajniki cyklu i pogłębia wiedzę na ten temat. Układ przekazywanych treści jest logiczny i przejrzysty.
Dla mnie samej ta wiedza i życie z naturalnym planowaniem rodziny jest źródłem radości i harmonii we współżyciu małżeńskim, tak, jak o tym pięknie pisze autorka w części V pt. „Styl życia z płodnością”.
Zachęcam do poznania siebie i reguł metody z pomocą Doroty Hołubeckiej i jej e-booka.

 specjalista ginekolog – położnik

Judyta Otrębska

Dlaczego uważam, że e-book jest wartością samą w sobie? Głównie ze względu na ogrom przykładów w połączeniu z bogatą wiedzą merytoryczną. Zainteresowałam się tą pozycją, gdyż czuć zaangażowanie Autorki w temat.  Poradnik prowadzi krok po kroku przez temat badania cyklu, zawiera jasne instrukcje przy jednoczesnej bogatej szacie graficznej. W moim odczuciu Pani Dorota stworzyła absolutny fundament dla zdrowia Kobiet.

A teraz słów kilka o samej treści. W dużym skrócie to e-book o tym jak wejść w świat poznania kobiecości. Autorka umiejętnie  używa specjalistycznej terminologii i praktycznej wiedzy. 

Dla mnie lektura była wciągającą wędrówką przez świat płodności Kobiety. Przykuła mnie zarówno treść jak i oprawa graficzna. Absolutnie jestem na tak.

Facebook

Karolina Garbacz
Karolina Garbacz@zdrowieznatury
Read More
Jest mi bardzo miło, że mogłam przeczytać ebook Doroty. Można by pomyśleć po co mi teraz już jako mamie taka wiedza a jednak… Gdy dowiedziałam się, że e-book już jest to z chęcią zasiadłam do czytania.

Dorotę poznałam online 😊 ciepła, serdeczna kobietka z ogromnym sercem dla drugiego człowieka 😊 ja mówię, że to anioł i wiem, że się nie mylę.

Ebook to potężna dawka wiedzy. Każda kobieta i tak naprawdę nie tylko kobieta powinna go przeczytać. Ale to właśnie nam ma pokazać jak ważna jest obserwacja samej siebie, swojego cyklu, tego jak się zmienia nasz organizm, nasze ciało, my.. tak jak to napisała Dorota – monitoring cyklu pozwala wsłuchać się w nas same. 

To jednak nie wszystko. Dostajemy tu krok po kroku informacje jak zacząć prowadzić obserwacje cyklu, jak je kontynuować i sprawdzać, co jest ważne i dlaczego. 

Dieta, sen, stres, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu i tu się sama zatrzymałam na dłużej..

Wszyscy wiemy, że to bardzo ważne, ale nie zawsze zwracamy na to uwagę. Cykl miesiączkowy, naszą płodność zależą też od tego jak na co dzień dbamy o Siebie. 

I ja każdego dnia pomagając ludziom w zadbaniu o zdrowie też te aspekty poruszam.

Czytam i sama żałuję że kiedyś takiej wiedzy nie miałam…

Dlatego tym bardziej cieszę się, że Dorota napisała tak piękny e-book  i będę sama polecała go wszystkim moim kobietom aby go przeczytały. Nasze zdrowie jest najważniejsze. Obserwacja Siebie, płodność, hormonalność to podstawa szczęśliwego życia i stworzenia zdrowej rodziny. Kobieta powinna czuć się piękna nie tylko na zewnątrz ale i w środku ♥️

Dorotko dziękuję!

Facebook

Daria Podgórska
Daria Podgórska@aleefrajda
Read More
E-book "Obserwacje cyklu, klucz do zdrowia i skutecznego planowania rodziny" to pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety, która chce lepiej poznać swoje ciało i nauczyć się świadomie zarządzać swoim zdrowiem i płodnością.

Pierwsze wrażenie:

Już na pierwszy rzut oka e-book zachwyca piękną szatą graficzną i dopracowanymi zdjęciami. Profesjonalny wygląd sprawia, że czytelnik od razu czuje się w nim komfortowo i z przyjemnością zagłębia się w jego treść.

Zawartość:

Autorka w rzetelny i wyczerpujący sposób wyjaśnia, jak obserwować swój cykl, aby móc świadomie zarządzać swoją płodnością. E-book zawiera również wiele praktycznych wskazówek dotyczących naturalnego planowania rodziny,

Język i styl:

Tekst jest napisany prostym i klarownym językiem, zrozumiałym nawet dla osób bez medycznego wykształcenia. Autorka unika fachowego żargonu, a skomplikowane zagadnienia tłumaczy w przystępny sposób.

Dodatkowe atuty:

E-bookowi towarzyszy workbook, w którym znajdziesz:

 • Tabela statystyczna
 • Checklisty prowadzenie obserwacji
 • Karta cyklu
 • Tabela z zasadami metody 
 • Metody

Dodatkowo, autorka e-booka oferuje możliwość konsultacji online, podczas której możesz:

 • Omówić swoje obserwacje
 • Zadać pytania
 • Uzyskać indywidualne wskazówki

Podsumowując:

E-book „Obserwacje cyklu, klucz do zdrowia i skutecznego planowania rodziny” to kompleksowy pakiet, który pomoże Ci:

 • Lepiej poznać swoje ciało
 • Nauczyć się obserwować swój cykl
 • Zrozumieć swoje potrzeby
 • Świadomie zarządzać swoim zdrowiem i płodnością

Piękna szata graficzna, rzetelna treść, przystępny język, workbook i możliwość konsultacji online sprawiają, że e-book ten jest pozycją obowiązkową dla każdej kobiety.

YouTube

sklep

dr Monka Małecka-Holerek
dr Monka Małecka-Holerek@ginekolog-położnik
Read More
Gorąco polecam e-book Doroty Hołubeckiej pt. „Obserwacje cyklu. Klucz do zdrowia i skutecznego planowania rodziny.” Powód, dla którego ta książka mnie zainteresowała, to jej tematyka.

Wiedza dotycząca fizjologii cyklu
kobiecego i umiejętność rozpoznawania sygnałów płynących z własnego ciała, to ogromna wartość.
Znajomość wskaźników płodności jest podstawą planowania rodziny w zgodzie z naturą. Daje też
możliwość lepszego zrozumienia swojego cyklu. Ponadto świadomość tego co prawidłowe, uwrażliwia na
objawy patologiczne.
Drugi powód, dla którego zdecydowałam się przeczytać ten e-book, to osoba Autorki. Dorota jest
wieloletnim, doświadczonym nauczycielem i instruktorem metody objawowo-termicznej podwójnego
sprawdzenia. Ma wiele do przekazania w tej tematyce i robi to merytorycznie oraz interesująco.
Logiczny układ treści – od podstaw fizjologii, przez zasady obserwacji i ich zapisu do reguł
stosowania w celu regulacji poczęć – ułatwia czytanie i zrozumienie. Bardzo ważny jest rozdział
poruszający problemy i trudności mogące pojawić się w trakcie nauki i stosowania metody oraz
przedstawiający korzyści i zalety takiego stylu życia. Książkę dobrze się czyta, ponieważ krok po kroku
wprowadza w tajniki cyklu i pogłębia wiedzę na ten temat. Układ przekazywanych treści jest logiczny i
przejrzysty.
Dla mnie samej ta wiedza i życie z naturalnym planowaniem rodziny jest źródłem radości i harmonii
we współżyciu małżeńskim, tak, jak o tym pięknie pisze autorka w części V pt. „Styl życia z płodnością”.
Zachęcam do poznania siebie i reguł metody z pomocą Doroty Hołubeckiej i jej e-booka.

Monika Małecka-Holerek, 

specjalista ginekolog – położnik

Judyta Otrębska
Judyta Otrębska@byckobieta
Read More
Dlaczego uważam, że e-book jest wartością samą w sobie? Głównie ze względu na ogrom przykładów w połączeniu z bogatą wiedzą merytoryczną. Zainteresowałam się tą pozycją, gdyż czuć zaangażowanie Autorki w temat.

Poradnik prowadzi krok po kroku przez temat badania cyklu, zawiera jasne instrukcje przy jednoczesnej bogatej szacie graficznej. W moim odczuciu Pani Dorota stworzyła absolutny fundament dla zdrowia Kobiet.

A teraz słów kilka o samej treści. W dużym skrócie to e-book o tym jak wejść w świat poznania kobiecości. Autorka umiejętnie  używa specjalistycznej terminologii i praktycznej wiedzy. 

Dla mnie lektura była wciągającą wędrówką przez świat płodności Kobiety. Przykuła mnie zarówno treść jak i oprawa graficzna. Absolutnie jestem na tak.

Facebook

Anka Hostyńska
Anka Hostyńska@anka_hostynska
Read More
To było moje pierwsze podejście do obserwacji śluzu dzień po dniu w trakcie cyklu. Na szczęście wszystko w ebooku było opisane w tak prosty i zrozumiały sposób, że pomimo początkowych wątpliwości, obserwacja okazała się ciekawym doświadczeniem, wręcz przygodą z odkrywaniem swojego ciała i zmienności w trakcie cyklu.

Część merytoryczna ebooka również pozytywnie mnie zaskoczyła. Pomimo, iż wydawało mi się, że wiem już dużo o cyklu, to jednak dowiedziałam się wiele nowego.

Alicja Gierlak
Alicja Gierlak@psychika.dietetyka
Read More
Nareszcie e-book, który traktuje cykl miesiączkowy w sposób holistyczny, co jest dla mnie osobiście bardzo ważne, aby łączyć w pracy zawodowej wiedzę z różnych dziedzin, by móc jeszcze lepiej służyć drugiemu człowiekowi.

Dorotę miałam przyjemność poznać w czasie pandemii. To profesjonalistka, a przede wszystkim ciepła kobieta łamiąca stereotypy czym jest obserwacja cyklu i czemu ma służyć.

Czytając e-booka, dowiesz się nie tylko, jak przebiega cykl miesiączkowy, jakie są wskaźniki płodności, a przede wszystkim jak zadbać o swoją kobiecość. To podróż w poznanie swojego ciała i zaproszenie do traktowania go z czułością i dbałością. Pozycja ta daje konkretną wiedzę jak wykorzystywać potencjał kobiecości dzięki obserwacji, a także co robić, aby zadbać o płodność i zdrowie.

Ilość zawartej wiedzy w e-booku zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie, co sprawiło, że czyta się go jednym tchem. Za co jestem najbardziej wdzięczna Dorocie, że pokazała, jak ważne dla płodności i samopoczucia kobiety jest żywienie i zadbanie o sferę emocjonalną.

Z całego serca polecam E-book Doroty. Każda kobieta powinna go przeczytać, aby móc żyć w zgodzie ze swoją kobiecością.

Pamiętaj! Bez Ciała nie ma Ciebie. Bez Ciebie nie ma Ciała! 

 

Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk, Psychotraumatolog, Terapeuta

Instagram

Facebook

 

Facebook

Angelika Knop
Angelika Knop@grafikadlalaika
Read More
Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy autorki, ale także tego, że w taki zrozumiały sposób wyjaśnia tak skomplikowane procesy, które zachodzą w naszych, kobiecych organizmach. Bardzo żałuję, że z tą wiedzą nie wychodzimy ze szkoły.

Niestety muszę przyznać, że dopiero w wieku 32 lat zrozumiałam, jak działa mój organizm i jakie procesy w nim zachodzą i to wszystko dzięki temu ebookowi. Jako osoba z niewielką wiedzą na temat naturalnego planowania rodziny szukałam książki, która mogłaby mi pomóc zrozumieć zawiłości mojego ciała i cyklu miesiączkowego bez medycznej wiedzy na ten temat. Istotne było dla mnie to, aby otrzymać coś więcej niż suchy tekst. Doceniam praktyczne aspekty, takie jak wypełnianie karty cyklu, co okazało się być przydatne i wzbogacające. Ogromną zaletą tej pozycji są ilustracje, które pomagają zrozumieć i zobaczyć jak w praktyce to wszystko wygląda.

Jestem pod ogromnym wrażeniem bogatego doświadczenia autorki oraz umiejętności przekazania skomplikowanych procesów w tak zrozumiały sposób. Ten ebook jest praktycznym przewodnikiem, który krok po kroku przeprowadza nas przez cały proces. Zaczyna od przygotowania do obserwacji cyklu, przechodzi przez dokładne omówienie jego faz, a kończy na objaśnieniu metody objawowo-termicznej. Szczególnie moją uwagę zwróciły także porady dotyczące dostosowywania aktywności fizycznych, diety czy nawet życia społecznego do różnych faz cyklu. Uważam, że bardzo niewiele mówi się na ten temat, a my kobiety same często nie wiemy, jak działa nasz organizm, przez co nie potrafimy dopasowywać swoich aktywności i zadań do faz cyklu. Byłam zaskoczona jak ciało i umysł są ze sobą powiązane i zrozumiałam, jak można lepiej wykorzystać tę wiedzę w codziennym życiu.

Jako osoba początkująca w tym temacie, byłam zaskoczona, jak wiele zrozumiałem. Książka jest napisana językiem łatwym do zrozumienia, a zawarte w niej informacje są przedstawione krok po kroku, co ułatwia śledzenie i zrozumienie. Szczególnie dla takiego laika jak ja, „Obserwacje cyklu” to znakomite źródło informacji o cyklu menstruacyjnym i naturalnym planowaniu rodziny. Autorka skutecznie przekazuje złożone informacje w sposób, który jest łatwy do zrozumienia i zastosowania w praktyce. Ta książka to świetny start dla każdego, kto chce zrozumieć swoje ciało i nauczyć się świadomego podejścia do zdrowia reprodukcyjnego. Polecam ją każdemu, kto szuka prostej, ale wszechstronnej wiedzy na ten temat.

Instagram

TikTok

YouTube

WWW

×
×

Koszyk

Verified by MonsterInsights