Karolina Garbacz
Karolina Garbacz@zdrowieznatury
Read More
Jest mi bardzo miło, że mogłam przeczytać ebook Doroty. Można by pomyśleć po co mi teraz już jako mamie taka wiedza a jednak… Gdy dowiedziałam się, że e-book już jest to z chęcią zasiadłam do czytania.

Dorotę poznałam online 😊 ciepła, serdeczna kobietka z ogromnym sercem dla drugiego człowieka 😊 ja mówię, że to anioł i wiem, że się nie mylę.

Ebook to potężna dawka wiedzy. Każda kobieta i tak naprawdę nie tylko kobieta powinna go przeczytać. Ale to właśnie nam ma pokazać jak ważna jest obserwacja samej siebie, swojego cyklu, tego jak się zmienia nasz organizm, nasze ciało, my.. tak jak to napisała Dorota – monitoring cyklu pozwala wsłuchać się w nas same. 

To jednak nie wszystko. Dostajemy tu krok po kroku informacje jak zacząć prowadzić obserwacje cyklu, jak je kontynuować i sprawdzać, co jest ważne i dlaczego. 

Dieta, sen, stres, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu i tu się sama zatrzymałam na dłużej..

Wszyscy wiemy, że to bardzo ważne, ale nie zawsze zwracamy na to uwagę. Cykl miesiączkowy, naszą płodność zależą też od tego jak na co dzień dbamy o Siebie. 

I ja każdego dnia pomagając ludziom w zadbaniu o zdrowie też te aspekty poruszam.

Czytam i sama żałuję że kiedyś takiej wiedzy nie miałam…

Dlatego tym bardziej cieszę się, że Dorota napisała tak piękny e-book  i będę sama polecała go wszystkim moim kobietom aby go przeczytały. Nasze zdrowie jest najważniejsze. Obserwacja Siebie, płodność, hormonalność to podstawa szczęśliwego życia i stworzenia zdrowej rodziny. Kobieta powinna czuć się piękna nie tylko na zewnątrz ale i w środku ♥️

Dorotko dziękuję!

Facebook

Daria Podgórska
Daria Podgórska@aleefrajda
Read More
E-book "Obserwacje cyklu, klucz do zdrowia i skutecznego planowania rodziny" to pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety, która chce lepiej poznać swoje ciało i nauczyć się świadomie zarządzać swoim zdrowiem i płodnością.

Pierwsze wrażenie:

Już na pierwszy rzut oka e-book zachwyca piękną szatą graficzną i dopracowanymi zdjęciami. Profesjonalny wygląd sprawia, że czytelnik od razu czuje się w nim komfortowo i z przyjemnością zagłębia się w jego treść.

Zawartość:

Autorka w rzetelny i wyczerpujący sposób wyjaśnia, jak obserwować swój cykl, aby móc świadomie zarządzać swoją płodnością. E-book zawiera również wiele praktycznych wskazówek dotyczących naturalnego planowania rodziny,

Język i styl:

Tekst jest napisany prostym i klarownym językiem, zrozumiałym nawet dla osób bez medycznego wykształcenia. Autorka unika fachowego żargonu, a skomplikowane zagadnienia tłumaczy w przystępny sposób.

Dodatkowe atuty:

E-bookowi towarzyszy workbook, w którym znajdziesz:

 • Tabela statystyczna
 • Checklisty prowadzenie obserwacji
 • Karta cyklu
 • Tabela z zasadami metody 
 • Metody

Dodatkowo, autorka e-booka oferuje możliwość konsultacji online, podczas której możesz:

 • Omówić swoje obserwacje
 • Zadać pytania
 • Uzyskać indywidualne wskazówki

Podsumowując:

E-book „Obserwacje cyklu, klucz do zdrowia i skutecznego planowania rodziny” to kompleksowy pakiet, który pomoże Ci:

 • Lepiej poznać swoje ciało
 • Nauczyć się obserwować swój cykl
 • Zrozumieć swoje potrzeby
 • Świadomie zarządzać swoim zdrowiem i płodnością

Piękna szata graficzna, rzetelna treść, przystępny język, workbook i możliwość konsultacji online sprawiają, że e-book ten jest pozycją obowiązkową dla każdej kobiety.

YouTube

sklep

dr Monka Małecka-Holerek
dr Monka Małecka-Holerek
Read More
Gorąco polecam e-book Doroty Hołubeckiej pt. „Obserwacje cyklu. Klucz do zdrowia i skutecznego planowania rodziny.” Powód, dla którego ta książka mnie zainteresowała, to jej tematyka.

Wiedza dotycząca fizjologii cyklu
kobiecego i umiejętność rozpoznawania sygnałów płynących z własnego ciała, to ogromna wartość.
Znajomość wskaźników płodności jest podstawą planowania rodziny w zgodzie z naturą. Daje też
możliwość lepszego zrozumienia swojego cyklu. Ponadto świadomość tego co prawidłowe, uwrażliwia na
objawy patologiczne.
Drugi powód, dla którego zdecydowałam się przeczytać ten e-book, to osoba Autorki. Dorota jest
wieloletnim, doświadczonym nauczycielem i instruktorem metody objawowo-termicznej podwójnego
sprawdzenia. Ma wiele do przekazania w tej tematyce i robi to merytorycznie oraz interesująco.
Logiczny układ treści – od podstaw fizjologii, przez zasady obserwacji i ich zapisu do reguł
stosowania w celu regulacji poczęć – ułatwia czytanie i zrozumienie. Bardzo ważny jest rozdział
poruszający problemy i trudności mogące pojawić się w trakcie nauki i stosowania metody oraz
przedstawiający korzyści i zalety takiego stylu życia. Książkę dobrze się czyta, ponieważ krok po kroku
wprowadza w tajniki cyklu i pogłębia wiedzę na ten temat. Układ przekazywanych treści jest logiczny i
przejrzysty.
Dla mnie samej ta wiedza i życie z naturalnym planowaniem rodziny jest źródłem radości i harmonii
we współżyciu małżeńskim, tak, jak o tym pięknie pisze autorka w części V pt. „Styl życia z płodnością”.
Zachęcam do poznania siebie i reguł metody z pomocą Doroty Hołubeckiej i jej e-booka.

Monika Małecka-Holerek, 

specjalista ginekolog – położnik

Judyta Otrębska
Judyta Otrębska@byckobieta
Read More
Dlaczego uważam, że e-book jest wartością samą w sobie? Głównie ze względu na ogrom przykładów w połączeniu z bogatą wiedzą merytoryczną. Zainteresowałam się tą pozycją, gdyż czuć zaangażowanie Autorki w temat.

Poradnik prowadzi krok po kroku przez temat badania cyklu, zawiera jasne instrukcje przy jednoczesnej bogatej szacie graficznej. W moim odczuciu Pani Dorota stworzyła absolutny fundament dla zdrowia Kobiet.

A teraz słów kilka o samej treści. W dużym skrócie to e-book o tym jak wejść w świat poznania kobiecości. Autorka umiejętnie  używa specjalistycznej terminologii i praktycznej wiedzy. 

Dla mnie lektura była wciągającą wędrówką przez świat płodności Kobiety. Przykuła mnie zarówno treść jak i oprawa graficzna. Absolutnie jestem na tak.

Facebook

 

Anka Hostyńska
Anka Hostyńska@anka_hostynska
Read More
To było moje pierwsze podejście do obserwacji śluzu dzień po dniu w trakcie cyklu. Na szczęście wszystko w ebooku było opisane w tak prosty i zrozumiały sposób, że pomimo początkowych wątpliwości, obserwacja okazała się ciekawym doświadczeniem, wręcz przygodą z odkrywaniem swojego ciała i zmienności w trakcie cyklu.

Część merytoryczna ebooka również pozytywnie mnie zaskoczyła. Pomimo, iż wydawało mi się, że wiem już dużo o cyklu, to jednak dowiedziałam się wiele nowego.

Alicja Gierlak
Alicja Gierlak@psychika.dietetyka
Read More
Nareszcie e-book, który traktuje cykl miesiączkowy w sposób holistyczny, co jest dla mnie osobiście bardzo ważne, aby łączyć w pracy zawodowej wiedzę z różnych dziedzin, by móc jeszcze lepiej służyć drugiemu człowiekowi.

Dorotę miałam przyjemność poznać w czasie pandemii. To profesjonalistka, a przede wszystkim ciepła kobieta łamiąca stereotypy czym jest obserwacja cyklu i czemu ma służyć.

Czytając e-booka, dowiesz się nie tylko, jak przebiega cykl miesiączkowy, jakie są wskaźniki płodności, a przede wszystkim jak zadbać o swoją kobiecość. To podróż w poznanie swojego ciała i zaproszenie do traktowania go z czułością i dbałością. Pozycja ta daje konkretną wiedzę jak wykorzystywać potencjał kobiecości dzięki obserwacji, a także co robić, aby zadbać o płodność i zdrowie.

Ilość zawartej wiedzy w e-booku zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie, co sprawiło, że czyta się go jednym tchem. Za co jestem najbardziej wdzięczna Dorocie, że pokazała, jak ważne dla płodności i samopoczucia kobiety jest żywienie i zadbanie o sferę emocjonalną.

Z całego serca polecam E-book Doroty. Każda kobieta powinna go przeczytać, aby móc żyć w zgodzie ze swoją kobiecością.

Pamiętaj! Bez Ciała nie ma Ciebie. Bez Ciebie nie ma Ciała! 

 

Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk, Psychotraumatolog, Terapeuta

Instagram

Facebook

 

Facebook

Angelika Knop
Angelika Knop@grafikadlalaika
Read More
Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy autorki, ale także tego, że w taki zrozumiały sposób wyjaśnia tak skomplikowane procesy, które zachodzą w naszych, kobiecych organizmach. Bardzo żałuję, że z tą wiedzą nie wychodzimy ze szkoły.

Niestety muszę przyznać, że dopiero w wieku 32 lat zrozumiałam, jak działa mój organizm i jakie procesy w nim zachodzą i to wszystko dzięki temu ebookowi. Jako osoba z niewielką wiedzą na temat naturalnego planowania rodziny szukałam książki, która mogłaby mi pomóc zrozumieć zawiłości mojego ciała i cyklu miesiączkowego bez medycznej wiedzy na ten temat. Istotne było dla mnie to, aby otrzymać coś więcej niż suchy tekst. Doceniam praktyczne aspekty, takie jak wypełnianie karty cyklu, co okazało się być przydatne i wzbogacające. Ogromną zaletą tej pozycji są ilustracje, które pomagają zrozumieć i zobaczyć jak w praktyce to wszystko wygląda.

Jestem pod ogromnym wrażeniem bogatego doświadczenia autorki oraz umiejętności przekazania skomplikowanych procesów w tak zrozumiały sposób. Ten ebook jest praktycznym przewodnikiem, który krok po kroku przeprowadza nas przez cały proces. Zaczyna od przygotowania do obserwacji cyklu, przechodzi przez dokładne omówienie jego faz, a kończy na objaśnieniu metody objawowo-termicznej. Szczególnie moją uwagę zwróciły także porady dotyczące dostosowywania aktywności fizycznych, diety czy nawet życia społecznego do różnych faz cyklu. Uważam, że bardzo niewiele mówi się na ten temat, a my kobiety same często nie wiemy, jak działa nasz organizm, przez co nie potrafimy dopasowywać swoich aktywności i zadań do faz cyklu. Byłam zaskoczona jak ciało i umysł są ze sobą powiązane i zrozumiałam, jak można lepiej wykorzystać tę wiedzę w codziennym życiu.

Jako osoba początkująca w tym temacie, byłam zaskoczona, jak wiele zrozumiałem. Książka jest napisana językiem łatwym do zrozumienia, a zawarte w niej informacje są przedstawione krok po kroku, co ułatwia śledzenie i zrozumienie. Szczególnie dla takiego laika jak ja, „Obserwacje cyklu” to znakomite źródło informacji o cyklu menstruacyjnym i naturalnym planowaniu rodziny. Autorka skutecznie przekazuje złożone informacje w sposób, który jest łatwy do zrozumienia i zastosowania w praktyce. Ta książka to świetny start dla każdego, kto chce zrozumieć swoje ciało i nauczyć się świadomego podejścia do zdrowia reprodukcyjnego. Polecam ją każdemu, kto szuka prostej, ale wszechstronnej wiedzy na ten temat.

Instagram

TikTok

www

YouTube