You are currently viewing Nie obserwujesz, nie zyskujesz.

Nie obserwujesz, nie zyskujesz.

Obserwacja cyklu kobiety jest dzisiaj propozycją dla każdej świadomej kobiety. Wiemy dziś bardzo dużo o przebiegu cyklu. O zmianach zachodzących w organizmie kobiety, psychice, wpływie na zdrowie i samopoczucie oraz wielu innych czynnikach odgrywających szczególną rolę w kwestiach płodności .

Zaobserwowanie i rozpoznanie zmian zachodzących w cyklu miesiączkowym ma znaczenie nie tylko dla świadomości płodności. Kobieta prowadząca obserwacje cyklu zyskuje wiele innych dodatkowych korzyści.

 Jest to zdrowa, ekologiczna metoda planowania rodziny. Nie zaburzająca płodności, nie ingerująca w przebieg  cyklu, czy współżycia seksualnego. Obserwacja objawów płodności pomaga zaplanować w sposób świadomy i przygotowany poczęcie dziecka. 

Jest wiele czynników wpływających na prawidłowy przebieg cyklu oraz potencjał płodności. Prowadząc obserwacje kobieta na bieżąco ocenia prawidłowość przebiegu cyklu. Poznaje swój organizm. Jego wrażliwość na zmiany i różne wyjątkowe czynniki. Co w zasadzie stanowi podstawową diagnostykę cyklu. Dzięki codziennym obserwacjom ma szansę szybciej zauważyć i szybciej zdiagnozować wszelkie nieprawidłowości, czynniki chorobowe, zaburzenia, odchylenia w cyklu. Wykorzystując obserwacje płodności jako metodę naturalnego planowania rodziny nie trzeba ponosić prawie żadnych nakładów finansowych. Wystarczy termometr, długopis, zwykły zeszyt lub zeszyt obserwacji cyklu. Dzisiaj coraz częściej do prowadzenia obserwacji wykorzystywane są różnego rodzaju aplikacje. Także nie wymagające dużych nakładów finansowych. Prowadzenie obserwacji nie wymaga również częstych wizyt u lekarza ginekologa. Wręcz przeciwnie, ogranicza takie wizyty do koniecznego minimum.

Mamy zatem sporo korzyści pod względem wiedzy, samoświadomości, zminimalizowania wydatków ekonomicznych, zachowania ekologii ciała oraz naturalnego przebiegu współżycia seksualnego. A co najważniejsze, możliwość świadomego wyboru dogodnego czasu poczęcia dziecka, bez zmiany postępowania lub rezygnacji z antykoncepcji.

Prowadzenie obserwacji cyklu jako indywidualna diagnostyka pomaga kobiecie zaobserwować samą siebie. Nawiązać ze sobą, ze swoim organizmem, ze swoją świadomością głębszy i świadomy kontakt. Cykliczność i powtarzalność odczuć i obserwacji własnego ciała pokazuje kobiecie zachodzące w niej zmiany z pewną systematycznością, przewidywalnością. Wpływa to pozytywnie na relacje z samą sobą, z otoczeniem. Na relacje w związku. 

Zapraszam na kurs obserwacji według metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia.

Podczas kursu poznasz wskaźniki/markery płodności. Nauczysz się je dobrze obserwować i odróżniać od stanów nieprawidłowych. Dowiesz,  się co może zaburzać przebieg cykl i jak interpretować cykl z zakłóceniami. Nauczę cię lepiej wykorzystywać swój potencjał w poszczególnych fazach cyklu. Będziesz umiała samodzielnie i pewnie wyznaczać fazy płodności i niepłodności w cyklu.

Zyskasz spokój i pewność, zadbasz o zdrowie zgodnie z cyklem.

Zapisz się już dziś. Wybierz dogodny termin spotkania.

Dodaj komentarz