You are currently viewing Skróty NPR, MRP…. i o co w nich chodzi?

Skróty NPR, MRP…. i o co w nich chodzi?

Czy podczas wyszukiwania informacji na temat płodności, obserwacji cyklu czy planowania poczęcia zdarza Ci się natrafić na różne skróty: NPR, NRP, MRP, NMRP, MNRP Czasem trudno się w tym połapać. Co się za nimi kryje? Oznaczają to samo, czy jednak coś innego?

 Nauka jest szukaniem odpowiedzi na pytanie “jak?” Dotyczy to również płodności. Jak funkcjonuje? Jakie czynniki wpływają na nią korzystnie, a jakie nie? A przede wszystkim, czy da się ją przewidzieć, rozpoznać i świadomie nią rozporządzać, planować? Wyłania nam się znaczenie pierwszego skrótu.

  Naturalne Planowanie Rodziny.

 Jeśli planujesz pracę, czy jakiekolwiek przedsięwzięcie potrzebujesz odpowiednich do tego narzędzi. Potrzebujesz jakichś kryteriów, na których można się oprzeć i postępować w odpowiedni sposób. Na przykład wiesz, że na dane zadanie potrzebujesz tyle czasu, tyle siły. Oceniasz swoje zasoby i możliwości. Planowanie to postępowanie zgodne z jakimiś przyjętymi zasadami. To konkretny styl.

 Tym samym jest Naturalne Planowanie Rodziny. 

 Naturalny cykl płodności wpisany w ciało kobiety daje możliwość podjęcia decyzji o planowaniu lub odkładaniu poczęcia dziecka. Za tą decyzją kryje się konkretny sposób postępowania Twój i Twojego ukochanego. Czyli podjęcie współżycia w okresie płodności czy poczekanie na współżycie do czasu fizjologicznej niepłodności. W oparciu o konkretną wiedzę o płodności i przebiegu cyklu. 

 NPR to styl życia z płodnością.  

Czasem można też spotkać się z przestawionym skrótem: NRP. 

Naturalna Regulacja Poczęć. Tą nazwę szczególnie promował dr Włodzimierz Fijałkowski. Moim zdaniem NRP wyraźniej wskazuje na dziecko, na poczęcie. Na wzięcie odpowiedzialności za poczęcie. Wiedza o płodności pozwala podjąć taką “regulację” i wykorzystać czas sprzyjający poczęciu. Albo teraz z tego czasu nie skorzystać. Tu też chodzi o decyzję.

Do jej podjęcia potrzebne jest rozpoznanie przy pomocy konkretnych narzędzi, czyli…

 Metod: 

Metody Rozpoznawanie Płodności – MRP 

Naturalne Metody Rozpoznawania Płodności- NMRP 

Metody Naturalnego Rozpoznawania Płodności – MNRP 

Wszystkie te nazwy oznaczają w sumie to samo: 

Rozpoznawanie. 

Metody są narzędziem przydatnym przy ustalaniu płodności w cyklu, przy diagnostyce płodności, świadomej trosce o płodność, przy leczeniu problemów z płodnością. Aby móc je skutecznie stosować, wykorzystać do Naturalnego Planowania Rodziny, Naturalnej Regulacji Poczęć, potrzeba dobrego przeszkolenia, nauczenia się tych zasad. 

Można podsumować, że NPR czy NRP to styl życia z płodnością, a MRP, NMRP, MNRP to narzędzia potrzebne do wprowadzania tego stylu życia. 

Czy teraz wygląda to jaśniej?

 Na moim kursie zyskasz konkretną wiedzę i poznasz konkretną metodę. Nauczysz się samodzielnie rozpoznawać płodność i interpretować cykl według zasad metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia. Zdobędziesz skuteczne narzędzie do stosowania NPR/NRP, zrozumiesz przemiany zachodzące w Twoim ciele. Nauczysz się wspierać i chronić swoją płodność i znacznie więcej. 

Znajdź odpowiedni dla siebie termin w kalendarzu i zapisz się na kurs online .

Zapraszam!

Dorota

Dodaj komentarz